MI A KARMA?
A karma szanszkrit szó, mely szó szerint „tett"-et jelent. (A szanszkrit, ősi indo-európai írott nyelv, kb. i. e. 1500-tól létezik.)
A karma egyszerűen ok és okozat.
Ha egy ablakot betörünk egy kővel, akkor van az ok a kő elhajítása és az okozat a betört ablak. (és a nagy balhé a szomszéddal) Minden okozatnak van valami oka. Ha valakinek boldogtalan az élete, anyagi helyzete, kapcsolatai, egészsége, stb. miatt, akkor fel kell ismernie, hogy az okok léteznek. Ezek az okok visszavezethetőek az előző életekre. A tudatalatti az összes ilyen okot megőrzi, mert tökéletes memóriabankkal rendelkezik. A tudatalatti túléli a halált is, az új élet tehát csak annyit jelent, hogy az egyik testet kicseréljük egy másikra. A tudatalatti ugyanaz lesz, csak már néhány leckét megtanult és lelkileg gyarapodott.
Minden, amit jelenlegi s valamennyi előző életeinkben megtettünk, vagy nem tettünk meg, bizonyos hatásokat fog eredményezni jelenlegi életünkben csakúgy, mint eljövendő életeinkben. A karma törvényei tökéletesen igazságosak. A lélek mindig szabad akarattal rendelkezik. A karma boldogságot vagy szomorúságot hozhat a kiérdemelt cselekedetektől s a választott utaktól függően. A karmának nem célja a jutalmazás vagy büntetés. Célja a tudatalatti fejlesztése, megtisztítása. Amint a tudatalatti megtisztult nincs többé szükség a karmára, vagy ahogy utalni fogunk rá, a „karmikus ciklus"-ra. A karmikus ciklus életek láncolata, melyeket azért élünk le, hogy megszabaduljunk az előző életeinkben szerzett negatívumoktól.
A karmikus ciklus egyenlege, vagyis végső eredménye zéró. Mikor az összes megszerzett pozitív ok semlegesíti a negatív okokat, és minden megtanulandó leckét megtanultunk, akkor fejeztük be karmikus ciklusunkat. Az egyenleg zéró és a tudatalatti megtisztult. Ekkor nincs szükség többé arra, hogy ismét visszatérjünk tanulni.
Amennyiben életeinkben bizonyos próbatételekre negatív módon reagálunk (gyűlölettel, bosszúval, féltékenységgel, kicsinyességgel, vagy más negatív érzelemmel), akkor még nem tanultuk meg a leckét, megbuktunk a vizsgán, és újra kell próbálkoznunk ebben, vagy valamelyik jövendő életünkben.
Az egyéni lélek (vagy tudatalatti) előző létében való hitet sokféleképpen nevezik. Ezt a mechanizmust a reinkarnáció, újjászületés (nem újraszületés ) és újramegtestesülés fogalmaival szokták leírni.A karma az az erő, amely a reinkarnációhoz vezet. A karma egy másik szinonimája a sors, vagy végzet. Minden egyes életünkben elvetjük a személyiség magvait, amelyek ki fognak kelni abban vagy a következő inkarnációinkban (életeinkben). Tehát a reinkarnáció olyan mechanizmus, amellyel a karma működik. A kettőt együtt kell mindig vizsgálni.
A karma alaptörvénye tehát az akció és reakció, vagyis az ok és okozat elvét jelenti. Ez ugyanaz, mint a keresztény filozófiában az „Úgy tesznek veled, miként te másokkal." elve. Bármely cselekedet, amely káros vagy rossz másokra nézve, pontosan az okozott kár arányában lesz viszonozva.
A karma egyik alapelve, hogy minden lélek (egyén) szabad akarattal rendelkezik. Mindig megvan a választás szabadsága. Minden egyes lélek olyan szülőkhöz vonzódik, akik a karmikus lecke megtanulásához szükséges biológiai örökséget és fizikai környezetet biztosítani tudják. Életeink jellemzőinek meghatározásában fontosabbak a lelki örökségek, mint a biológiaiak. Ráadásul az összes lecke és cselekedet rögzítve van az egyén Felsőbb Énjében, amelyek az új élet meghatározásánál lesznek felhasználva. A Felsőbb Én valamennyi előző, jelenlegi és jövendő életeink teljes összegzését tartalmazzák, s ezeket a tudatalattink tárolja.
A büntetés és jutalmazás törvénye kiterjed a teljes karmikus ciklusra. Ez a törvény lehetővé teszi az egyénnek, hogy amit előző inkarnációjában kiérdemelt, azt egy másik életében élvezhesse.
Az emberek gyakran azt mondják, hogy semmit sem tehetnek a karmájuk miatt. A karmát ebben az esetben mankóként használják. A karma sem nem jutalmaz, sem nem büntet. Az ok és okozat egyetemes törvénye ad értelmet minden cselekedetnek. Semmi sem történik véletlenül. A karma csak tudatlanság és visszaélés miatt eredményez pusztítást, fájdalmat, bánatot és szenvedést.
Forrás:wwwasztralutazas.lapunk.hu